Salvamont

Salvamont Cluj - http://salvamontcluj.ro/
aria de patrulare: Cheile Turzii, Baisoara-Muntele Mare, Belis, Vladeasa (Salvamont Margau)

Salvamont Bihor - http://www.salvamontbihor.ro/
Arii de patrulare: Padurea Craiului, Muntii Bihorului (Padis, Arieseni), Codru-Moma

Salvamont Alba - http://www.cjalba.ro/serviciul-public-judetean-salvamont/
Arii de patrulare: Muntii Trascau, Arieseni

 

Cluburi (ONG-uri) de turism, alpinism, cicloturism si protectia naturii care desfasoara activitati in Muntii Apuseni

Administratia Natura 2000 Trascau - www.muntiitrascau.ro

Asociatia Ecouri Verzi (Potecatorii) - www.ecouriverzi.ro, Grupul Potecatorii (Facebook)

Asociatia Natura Transilvaniei - www.naturatransilvaniei.ro

Asociaţia de Turism şi Ecologie TRASCAU CORP - www.trascaucorp.ro

Bicheru Cycling (Alba Iulia) - www.bicheru-cycling.ro

Clubul Alpin Roman - Sectia Universitara Cluj - www.carclujuniv.org

Clubul de Alpinism "Pajura" Turda - www.pajuraturda.ro

Clubul de Cicloturism Napoca - www.ccn.ro

Clubul de Ecologie si Turism ALBAMONT - www.albamont.ro

Clubul Ecologic Transilvania - www.iloveapuseni.ro, www.cetcluj.ro

CTM Somesul Salaj - www.ctmsomesul.ro

Fundatia de Ecologie si Turism Potaissa - www.potaissa.org, www.turdaturism.ro, www.juniorranger.ro

Grupul "Ciclism Turda" (Facebook) - https://www.facebook.com/groups/ciclism.turda/

Plan B-Cycliing Aiud - https://www.facebook.com/groups/PlanB.Aiud/

 

Iubitori de Apuseni ...

Acasenii.ro (Vlad si Cristi Faur) - www.acasenii.ro

Adi Munteanu - Climbing in Transylvania - www.amunteanu.go.ro

Alin Rosca - www.alinrosca.ro/blog/

Banda Rosie - www.bandarosie.ro

Dinu Mititeanu - Chemarea Muntelui - www.dinumititeanu.ro

Lucian Macaveiu - www.trascau.wordpress.com